RestaurantSupply.com is your trusted source for Carter Hoffmann meal delivery carts.
- Authorized Carter Hoffmann dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Carter Hoffmann 270802293 meal delivery carts
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Carter Hoffmann 270802293 11 Inch heating element 150 Deg F for hot holding units
| Manufacturer | Carter Hoffmann |
|---|---|
| Model Number | 270802293 |
| Manufacturer Part # | 270802293 |
| Height | 9.3" |
| Width | 11.1" |
| Depth | 18.14" |
| Weight | 27 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Carter Hoffmann 270802293 Kfcevobh208 Htr 150 Deg F