Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Waring/Qualheim commercial food preparation blender parts and accessories.
- Authorized Waring/Qualheim dealer, ensuring genuine commercial food preparation and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Waring/Qualheim 26496 commercial food preparation blender parts and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Waring/Qualheim 26496 9 Inch Diameter Gasket Rubber for Waring Blenders Black
| Manufacturer | Waring/Qualheim |
|---|---|
| Model Number | 26496 |
| Manufacturer Part # | 26496 |
| Height | 0.13" |
| Width | 7.5" |
| Depth | 8.75" |
| Weight | 0.03 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Waring/Qualheim 26496 Plastic Lid Gasket [ 9" Dia. ] [rubber ][ Black ], [ Mount] Circle, For Plastic Lid # 28-1243, Waring, Blender Cb6 Cb15 Cb15db Cb15s Cbc15 Lbc15.
