Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Dean aftermarket commercial deep fryers.
- Engineered to match existing Dean units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Dean 2608 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Dean 2608 6-1/4 Inch Basket Fry Front Hook Archer Wire
| Fits with Manufacturer | Dean |
|---|---|
| Model Number | 2608 |
| Manufacturer Part # | 2608 |
| Height | 5.5" |
| Width | 6.25" |
| Depth | 12" |
| Weight | 11.76 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Dean 2608 Fryer Basket 6-3/8" W X 12-1/8" L X 5-1/2" H Front Hook, Dean, Archer Wire Made In The Usa And Nsf Approved
