RestaurantSupply.com is your trusted source for Nu-Vu cake and pastry decorating tools.
- Authorized Nu-Vu dealer, ensuring genuine commercial smallwares and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Nu-Vu 253-2003 cake and pastry decorating tools
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Nu-Vu 253-2003 Diameter 2 1/4 Inch Flat Left D Stem Knob Thermostat
| Manufacturer | Nu-Vu |
|---|---|
| Model Number | 253-2003 |
| Manufacturer Part # | 253-2003 |
| Height | 1.3" |
| Width | 2.3" |
| Depth | 2.4" |
| Weight | 0.03 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Nu-Vu 253-2003 Height 7/8", 22 Mm, Outer Diameter 2 1/4", 57 Mm, Type Flat Left When Indicator Stripe At Top, D Stem .187", 5 Mm
