- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Nu-Vu 252-6002 (NU-VU) 3.3 Inch Black Rocker Switch OEM 10A/250VAC to 20A/125VAC
| Manufacturer | Nu-Vu |
|---|---|
| Model Number | 252-6002 (NU-VU) |
| Manufacturer Part # | 252-6002 (NU-VU) |
| Height | 1.55" |
| Width | 3.3" |
| Depth | 4.1" |
| Weight | 0.06 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Nu-Vu 252-6002 (NU-VU) Rocker Switch Oem Changed Switch To Black Rocker That Is, 10a/250vac 20a/125vac, ( Was White Rocker W/chrome Bezel, 25amp/125/250v. ), Fits 7/8" X 1-1/2" Hole 2ea 1/4" Tabs Spst, Middleby Marshall, Nu-vu Oven Op-(2 3), Proofer Pro18
