RestaurantSupply.com is your trusted source for Nu-Vu heated shelving parts and accessories.
- Authorized Nu-Vu dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Nu-Vu 2514002 heated shelving parts and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Nu-Vu 2514002 5.85 Inch Electric OEM Replacement Heating Element
| Manufacturer | Nu-Vu |
|---|---|
| Model Number | 2514002 |
| Manufacturer Part # | 2514002 |
| Height | 1.5" |
| Width | 5.85" |
| Depth | 7.7" |
| Weight | 0.49 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Nu-Vu 2514002 Elementsmokerretrofit Ki T/repl
