RestaurantSupply.com is your trusted source for Nu-Vu heated shelving parts and accessories.
- Authorized Nu-Vu dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Nu-Vu 2511001 heated shelving parts and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Nu-Vu 2511001 Element Kit 208V 4200W Electric Heating Element
| Manufacturer | Nu-Vu |
|---|---|
| Model Number | 2511001 |
| Manufacturer Part # | 2511001 |
| Height | 2" |
| Width | 4" |
| Depth | 27" |
| Weight | 2.9 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Nu-Vu 2511001 Element Kitrepl208v4200w
