Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Other aftermarket commercial deep fryers.
- Engineered to match existing Other units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Other 2507 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Dean 2507 5/16 Inch Nickel Bulb Safety Thermostat Auto Reset Gas
| Fits with Manufacturer | Dean |
|---|---|
| Model Number | 2507 |
| Manufacturer Part # | 2507 |
| Height | 4" |
| Width | 1.5" |
| Depth | 5" |
| Weight | 0.5 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Dean 2507 Hi-limit, [ Type - Lc117 W/auto Reset ] [ Temp 425 Fixed], [ Bulb 5/16" X 3-5/8" Nickel ] [ Cap 36" ], [ Size 1/4" Stuff Box Nickel ] [ Brkt 7 ], Dean Fryer All Gas Fryers, Garland Fryer Uk Lc
