RestaurantSupply.com is your trusted source for Nu-Vu strip warmers.
- Authorized Nu-Vu dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Nu-Vu 250-2004OEM strip warmers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Nu-Vu 250-2004OEM 5 Inch Blower Motor Steel 115V 0.8A with Set Screw
| Manufacturer | Star Mfg |
|---|---|
| Model Number | 250-2004OEM |
| Manufacturer Part # | 250-2004OEM |
| Height | 9.8" |
| Width | 10.25" |
| Depth | 10.4" |
| Weight | 5.7 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Star Mfg 250-2004OEM Material Steel, Length 36"" 2 Wire Leads Black And White, 914 Mm 2 Wire, Leads Black And White, Width 5", 127 Mm, Voltage 115 V Ac, Amp 0.8, Revolutions Per Minute 1550, Includes Blade With Set Screw 6" High Temp Sleeve
