Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Ultrafryer aftermarket commercial deep fryers.
- Engineered to match existing Ultrafryer units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Ultrafryer 24A240 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Ultrafryer 24A240 3.5 Inch Cast Iron Blue Pump Oil 3.8 Gpm
| Fits with Manufacturer | Ultrafryer |
|---|---|
| Model Number | 24A240 |
| Manufacturer Part # | 24A240 |
| Height | 4" |
| Width | 5" |
| Depth | 7" |
| Weight | 8.18 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Ultrafryer 24A240 Color Blue, Material Cast Iron, Length 4 3/4", Width 3 1/2", Height 5 3/4", National Pipe Thread 1/2", Gallons Per Minute 3.8
