RestaurantSupply.com is your trusted source for Ultrafryer commercial deep fryers.
- Authorized Ultrafryer dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Ultrafryer 24A057 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Ultrafryer 24A057 4-1/2 Inch Valve Drain Red Handle Steel 720 PSI
| Manufacturer | Ultrafryer |
|---|---|
| Model Number | 24A057 |
| Manufacturer Part # | 24A057 |
| Height | 2.3" |
| Width | 4.45" |
| Depth | 10.05" |
| Weight | 1 lb |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Ultrafryer 24A057 Color Red Handle, Material Steel, Length 8-1/2", National Pipe Thread 1 1/4", Nsf Certified Y, Pounds Per Square Inch 720
