FREE Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Blodgett convection ovens.
- Authorized Blodgett dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Blodgett 240E PLUS convection ovens
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Blodgett 240E PLUS 38 Inch Electric Convection Oven with Stainless Steel Finish
| Manufacturer | Blodgett |
|---|---|
| Model Number | 240E PLUS |
| Manufacturer Part # | 240E PLUS |
| Height | 57" |
| Width | 38.25" |
| Depth | 36.88" |
| Weight | 480 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Blodgett 240E PLUS Electric Convection Oven