Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Manitowoc aftermarket ice machine parts and accessories.
- Engineered to match existing Manitowoc units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Manitowoc 24-1292-9 ice machine parts and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Manitowoc 24-1292-9 7 Inch Electric Fan Motor 115V 1/15hp with Flat Shaft
| Fits with Manufacturer | Manitowoc |
|---|---|
| Model Number | 24-1292-9 |
| Manufacturer Part # | 24-1292-9 |
| Height | 5" |
| Width | 7" |
| Depth | 7" |
| Weight | 3.95 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Manitowoc 24-1292-9 115v 60hz .9a 1550rpm 1/15hp Shaft 5/16" X 2" W/ One, Flat Side
