RestaurantSupply.com is your trusted source for Berkel aftermarket commercial food processors cutting discs and accessories.
- Engineered to match existing Berkel units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Berkel 2375-00139 commercial food processors cutting discs and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Berkel 2375-00139 0.75 Inch Center Plate Plunger Stainless Steel with Pull Release
| Fits with Manufacturer | Berkel |
|---|---|
| Model Number | 2375-00139 |
| Manufacturer Part # | 2375-00139 |
| Height | 1.25" |
| Width | 0.75" |
| Depth | 1.25" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Berkel 2375-00139 Center Knife Plate Plunger, Knurled Handle Lockes In Hole Then, Pull To Release Pin. Used On # 26-2609 Center Knife Plate, Berkel
