RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket equipment stand accessories and work table accessories.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 22793 equipment stand accessories and work table accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 22793 1-3/32 Inch Convex Stainless Steel Bearing Roller W/stud
| Fits with Manufacturer | Savory |
|---|---|
| Model Number | 22793 |
| Manufacturer Part # | 22793 |
| Height | 0.25" |
| Width | 0.25" |
| Depth | 1.25" |
| Weight | 0.2 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Savory 22793 Drawer Slide Roller W/screw, Convex Stainless Steel, 1-3/32" Dia (1.098") X 3/8" Wide X 1/4"-20 Thrd S/s, American Permanent Ware Food Warmer, Traulsen, True (4 Used Per Drawer) Trcb Tssu Series Tuc-67d-2, ( True Oem Uses A Nylon Coated Roller)
