Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Savory 22743SP 1/4 Inch Gear Motor Electric Savory Right Hand Reversible
| Fits with Manufacturer | Lincoln |
|---|---|
| Model Number | 22743SP |
| Manufacturer Part # | 22743SP |
| Height | 3.3" |
| Width | 4.3" |
| Depth | 6.7" |
| Weight | 2.4 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Lincoln 22743SP Gear Motor 208/230v Shaft 1/4" X 1", Savory Oem 61.2 Ohms 12.6 Rpm, 3/16" Fan Shaft W/ 4 Blade Fan 3/16" Id X 2 1/2" Dia., Right Hand Motor But Can Be Reversed For Left Hand., Savory, Oven Rt-6pz Pizza Baker., Toaster Units That Use # 42-1270 Potentiometer, Series C-20 C-40 Rb-33 Rt-2., *this Motor Is Oem Exact & Fits All Units Above -,
