Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Other aftermarket commercial restaurant ranges.
- Engineered to match existing Other units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Other 227181-1 commercial restaurant ranges
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Imperial 227181-1 3/8 Inch Fpt Gen Use Knob Nickel Thermostat - D-stem
| Fits with Manufacturer | Garland |
|---|---|
| Model Number | 227181-1 |
| Manufacturer Part # | 227181-1 |
| Height | 2.5" |
| Width | 4" |
| Depth | 12" |
| Weight | 0.8 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Garland 227181-1 [thermostat - Gs ] 3/8" Fpt [ Temp 200-550 ], [ Bulb 3/16" X 12" Nickel ] [ Cap 48" ] D-stem .187", Gen Use Knob # 22-1128 Off-550-200 4-way Mt, Garland Grill, Imperial Grill, Us Range Grill Series P (made In 1992 & Prior), Performer Ii., Oven Series Performer Ii (before 1992).
