RestaurantSupply.com is your trusted source for Ultrafryer aftermarket commercial deep fryers.
- Engineered to match existing Ultrafryer units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Ultrafryer 22704 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Ultrafryer 22704 17 1/4 Inch Chrome-plated Support Basket for Fryers
| Fits with Manufacturer | Ultrafryer |
|---|---|
| Model Number | 22704 |
| Manufacturer Part # | 22704 |
| Height | 0.25" |
| Width | 17" |
| Depth | 17" |
| Weight | 2.42 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Ultrafryer 22704 Length 17 1/4", 438 Mm, Width 17 1/4", 438 Mm, Archer Wire Made In The Usa And Nsf Approved, Plating Chrome-plated
