Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 223242-40 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 223242-40 3/8 Inch Brass Hood Orifice to Control Gas Flow
| Fits with Manufacturer | Garland |
|---|---|
| Model Number | 223242-40 |
| Manufacturer Part # | 223242-40 |
| Height | 0.5" |
| Width | 0.5" |
| Depth | 0.75" |
| Weight | 0.02 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Garland 223242-40 Brass Hood Orifice, 3/8"-27 X 1/2" High X #40
