Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Cleveland aftermarket steamers combi ovens and steam kettles.
- Engineered to match existing Cleveland units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Cleveland 22197 steamers combi ovens and steam kettles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Cleveland 22197 1/2 Inch Fpt Steam Valve Globe Stainless Steel with Knob
| Fits with Manufacturer | Cleveland |
|---|---|
| Model Number | 22197 |
| Manufacturer Part # | 22197 |
| Height | 11.5" |
| Width | 2" |
| Depth | 2.3" |
| Weight | 1.3 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Cleveland 22197 [ Steam Supply Valve ] [ Size 1/2" Fpt ] [ Globe ], [ Width 2-1/4"] W/ 10" Stem & Knob [ Brand United ], Knob Only # 22-1116., Cleveland Steamers
