Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Blodgett aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Blodgett units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Blodgett 221058 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Blodgett 221058 1 Inch Chrome Control Handle for Blodgett Ovens 900 999 1000 1048
| Fits with Manufacturer | Blodgett |
|---|---|
| Model Number | 221058 |
| Manufacturer Part # | 221058 |
| Height | 3" |
| Width | 1" |
| Depth | 3" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Blodgett 221058 Chrome Knob 3" X 1" 1/4" D-stem, Used With Blodgett Valve # 52-1127, Replacement Round Head Phillips Machine Screw (bx 100), 6-32 X 1/2" 18-8 Stainless Steel # 26-1043., , Blodgett, Oven Series 900 999 1000 1048, 1060-fai Bcg Fa/gzl.
