RestaurantSupply.com is your trusted source for Imperial cooking equipment accessories and gas connectors.
- Authorized Imperial dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Imperial 22069 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Imperial 22069 12 Inch Motor Support Assembly with Heat Barrier Plate
| Manufacturer | Imperial |
|---|---|
| Model Number | 22069 |
| Manufacturer Part # | 22069 |
| Height | 6.5" |
| Width | 12" |
| Depth | 12" |
| Weight | 7.85 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Imperial 22069 Motor Support Assembly, Consists Of 1 Ea, Imp22069 Motor Support, Imp22076 Heat Plate Front, Imp22077 Heat Barrier Plate, Note No Longer Included With 2 Speed Motor # 68-1090, Imperial Oven Icv Icvd W/convection Oven
