RestaurantSupply.com is your trusted source for Merco aftermarket strip warmers.
- Engineered to match existing Merco units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Merco 22-252 strip warmers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Merco 22-252 4.7 Inch Standard Infrared Heat Lamp 120v 250w to Warm Food
| Fits with Manufacturer | Medalie |
|---|---|
| Model Number | 22-252 |
| Manufacturer Part # | 22-252 |
| Height | 6.5" |
| Width | 4.7" |
| Depth | 4.7" |
| Weight | 0.5 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Brazil |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Medalie 22-252 120v 250w Standard Clear Infrared Heat Lamp, Not Coated Not Shatterproof., Duke Warmer, Merco Food Warmer, Nemco Food Warmer, Star Food Warmer Popcorn Popper
