Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
AllPoints 22.00.734P 15 Inch Hand Protection Heat Resistant Silicone
Item:
#1514194
Technical details
| Manufacturer | Rational Cooking Systems |
|---|---|
| Model Number | 22.00.734P |
| Manufacturer Part # | 22.00.734P |
| Height | 1" |
| Width | 15" |
| Depth | 16" |
| Weight | 0.11 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
AllPoints 22.00.734P 15 Inch Hand Protection Heat Resistant Silicone