Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Delfield aftermarket prep refrigerators.
- Engineered to match existing Delfield units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Delfield 2194224 prep refrigerators
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Delfield 2194224 2 Inch Cooler Control with Knob and Plate
| Fits with Manufacturer | Delfield |
|---|---|
| Model Number | 2194224 |
| Manufacturer Part # | 2194224 |
| Height | 2.7" |
| Width | 2" |
| Depth | 7" |
| Weight | 0.3 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Delfield 2194224 Cooler Control W/ Knob & Plate, [ Type - 9531 ] [ Temp 17 Deg To 41 F Deg], [ Bulb 3/8" X 1-1/2" Coiled ] [ Cap 35-1/2" ], Delfield 402 4048-st 4048-uc 406 406cp 4427n-9m, 4432n-12m 4448n-12 4448n-8 4460n 4462n-18m 4464n, 4464n-12 4464n-12m 4464n-16 4464n-24m 4464n-30m, 4464n-8 4472n-12 4472n-18m 4472n-24m 6025xl-g, 6025xl-gh 6025xl-ghr 6025xl-gr 6025xl-s 6025xl-sh, 6025xl-shr 6025xl-sr 6051xl-g 6051xl-gh 6051xl-ghr, 6051xl-gr 6051xl-s 6051xl-sh 6051xl-shr 6051xl-sr, 6076xl-g 6076xl-gh 6076xl-ghr 6076xl-gr 6076xl-s, 6076xl-sh 6076xl-shr 6076xl-sr 7048-m 7048-p 7048-s, 724 D4427n-9m D4432n-12m D4448n-18m D4448n-8 D4460n, D4460n-12 D4460n-12m D4460n-18m D4460n-24m D4460n-8, D4462n-18m D4464n D4464n-12 D4464n-12m D4464n-16
