Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Delfield aftermarket strip warmers.
- Engineered to match existing Delfield units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Delfield 2194110 strip warmers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Delfield 2194110 Infinite Control 208v 15amp Electric Switch with Metal Construction
| Fits with Manufacturer | Delfield |
|---|---|
| Model Number | 2194110 |
| Manufacturer Part # | 2194110 |
| Height | 2.25" |
| Width | 1.75" |
| Depth | 1.75" |
| Weight | 0.25 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | ??? |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Delfield 2194110 Infinite Switch, 208v 15amp 4 Screw Flat Up 6 Connections, 7/8" Long Slotted Stem, , Old Style "pilot" Terminal Now Relocated And Labeled "p2", , *****, Delfield Changed From An Ego Switch To A Robertshaw Switch, Kit. Ap# For The Robertshaw Switch Kit Is Ap# 8012911, *****
