Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Delfield aftermarket steam tables and food wells.
- Engineered to match existing Delfield units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Delfield 2194012 steam tables and food wells
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Delfield 2194012 Thermostat 2 Inch 3/8 Inch Bulb Vertical Bracket No-screw Terminals
| Fits with Manufacturer | Delfield |
|---|---|
| Model Number | 2194012 |
| Manufacturer Part # | 2194012 |
| Height | 2.5" |
| Width | 2" |
| Depth | 6" |
| Weight | 0.5 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Delfield 2194012 T Stat K-1044-48 Off-550 F, 3/8" X 3" Bulb 48" Cap Vert Bkt, .187" D-stem Flat Right 2 Screw Termianls No-screws, For Knob Use # 221415 Off-10-1, Delfield Dfw 48334 48348 48362 48376 F14ew232, F14ew348 F14ew460 F14ew572 F14ew688 F14ey232 F14ey348, F14ey460 F14ey572 F14ey688 F14gw232 F14gw348 F14gw460, F14gw572 F14gw688 N8630 N8631 N8643 N8656 N8669, N8681 N8831 N8859
