RestaurantSupply.com is your trusted source for Delfield prep refrigerators.
- Authorized Delfield dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Delfield 219-6030 prep refrigerators
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Delfield 219-6030 1 3/4 Inch Relay Start Electric Compressor Beige Plastic
| Manufacturer | Delfield |
|---|---|
| Model Number | 219-6030 |
| Manufacturer Part # | 219-6030 |
| Height | 2.15" |
| Width | 3.25" |
| Depth | 6.35" |
| Weight | 0.21 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Italy |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Delfield 219-6030 Color Beige, Material Plastic, Length 1 15/16", 49 Mm, Width 1 3/4", 44 Mm, Voltage 400 V Ac, Amp 35, Terminals 1/4" Tab Terminals, Depth 1 1/2", 38 Mm, Note Used On Fmp# 271-1037 Compressor
