RestaurantSupply.com is your trusted source for Delfield commercial undercounter and worktop refrigeration.
- Authorized Delfield dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Delfield 2162681 commercial undercounter and worktop refrigeration
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Delfield 2162681 7 Inch Aluminum Fan Blade Evaporator for Delfield Models
| Manufacturer | Delfield |
|---|---|
| Model Number | 2162681 |
| Manufacturer Part # | 2162681 |
| Height | 1.95" |
| Width | 6.6" |
| Depth | 6.75" |
| Weight | 0.23 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Delfield 2162681 Aluminum Fan Blade 7" Dia Cw, Delfield 4427n 4427n-6 4427n-9m 4432n 4432n-12m 4448n, 4448n-12 4448n-18m 4448n-8 4460n 4460n-12 4460n-8, 4462n-18m 4464n 4464n-12 4464n-12m 4464n-16 4464n-24m, 4464n-30m 4464n-8 4472n 4472n-12 4472n-18m 4472n-24m, D4427n D4427n-9m D4432n D4432n-12m D4448n D4448n-18m, D4448n-8 D4460n D4460n-12 D4460n-12m D4460n-18m, D4460n-24m D4460n-8 D4462n-18m D4464n D4464n-12, D4464n-12m D4464n-16 D4464n-24m D4464n-8 D4472-24m, D4472-30m D4472n D4472n-12 D4472n-18 D4472n-18m, D4532n St4427n St4432n St4448n St4460n St4464n St4472, St4472n Std4427n Std4432n Std4448n Std4460n Std4464n, Std4472 Std4472n Std4532n Uc4048 Uc4148 Uc4427n, Uc4432n Uc4448n Uc4460n Uc4464n Uc4472 Uc4472n, Ucd4427n Ucd4432n Ucd4448n Ucd4460n Ucd4464n Ucd4472
