Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Delfield aftermarket commercial undercounter and worktop refrigeration.
- Engineered to match existing Delfield units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Delfield 2162669 commercial undercounter and worktop refrigeration
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Delfield 2162669 3 Inch Fan Motor 115v Electric Uppco Motor
| Fits with Manufacturer | Delfield |
|---|---|
| Model Number | 2162669 |
| Manufacturer Part # | 2162669 |
| Height | 5" |
| Width | 3" |
| Depth | 5" |
| Weight | 1.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Delfield 2162669 Uppco Motor, 115v 50/60hz 3/16 X 1 Shaft .65a, 5/8 Stack Male Tabs Sq, Encapsulated Wires 1-7/8 Ctr Mt Holes, For Fan Blade Use # 28-1294 ( Cw 5-1/2" .181" Hole ), Delfield 4460n 4464n 4472n D4460n D4464n D4472n, St4460n St4464n St4472n Std4460n Std4464n Std4472n, Uc4460n Uc4464n Uc4472n Ucd4460n Ucd4464n Ucd4472n
