Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Intermetro walk-in refrigerators and freezers.
- Authorized Intermetro dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Intermetro 2160NK2 walk-in refrigerators and freezers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Intermetro 2160NK2 21 Inch Wire Shelf Support with Epoxy Coating Green
| Manufacturer | Intermetro |
|---|---|
| Model Number | 2160NK2 |
| Manufacturer Part # | 2160NK2 |
| Height | 1.5" |
| Width | 21" |
| Depth | 60" |
| Weight | 18 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Intermetro 2160NK2 Material Plastic Supports, Length 21", 533 Mm, Width 60", 1524 Mm, Capacity 272 Kg, 600 Lbs, Coating Epoxy Green, Includes (4) Supports, Note Recommended For Coolers And Freezers
