RestaurantSupply.com is your trusted source for Star Mfg commercial deep fryers.
- Authorized Star Mfg dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Star Mfg 216034 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Star 216034 8-3/4 Inch Fry Basket Full Size Right Hook for Star Fryers
| Manufacturer | Star Mfg |
|---|---|
| Model Number | 216034 |
| Manufacturer Part # | 216034 |
| Height | 8.25" |
| Width | 9.45" |
| Depth | 21.4" |
| Weight | 0.63 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Star Mfg 216034 Fryer Basket Full Size Right Hook, 10"l X 8-3/4"w X 5" Deep, Star Fryer 110hl 115(d Dl) 116(c Cl D Dl) 215b 216, 515 515(e Ea) 530(f Fa T Ta Te Tea)., Series 630.
