Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for T&S Brass faucet and drain accessories.
- Authorized T&S Brass dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock T&S Brass -20K faucet and drain accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
T&S Brass -20K Parts Kit for T&S Brass B-1100 Faucets with Spindles and Washers
| Manufacturer | T&S Brass |
|---|---|
| Model Number | -20K |
| Manufacturer Part # | -20K |
| Height | 9.75" |
| Width | 1" |
| Depth | 5.19" |
| Weight | 0.96 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
T&S Brass -20K T&s Repair Kit For B-1100 Faucets, 1 Spindle Rh, 1 Spindle Lh, 4 Seat Screws, 2 Bonnet Washers, 2 Ss Bonnet Washers, 2 Bonnet Washers, 2 O-rings, 4 Seats, 4 Washers, 8 O-rings, 4 Bonnets
