Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket commercial restaurant ranges.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 2099 commercial restaurant ranges
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart 2099 23-3/4 Inch Tubular Steel Burner with Air Shutter
| Fits with Manufacturer | Imperial |
|---|---|
| Model Number | 2099 |
| Manufacturer Part # | 2099 |
| Height | 1" |
| Width | 6" |
| Depth | 24" |
| Weight | 2.5 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Imperial 2099 Tubular Steel Burner W/ Air Shutter, [ 23-3/4" X 6" ] 19" Burn Air Shutter # 26-3285, Imperial Oven Series Icvd., Grill Series Imga Itg., Wolf Oven Series Afs Caf F Fs Kafs, Kcaf Kf Kfs Xfs.
