Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for APW aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing APW units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket APW 2092800 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
APW 2092800 1/4 Inch Gas Pilot Burner for Broiler and Griddle
| Fits with Manufacturer | APW |
|---|---|
| Model Number | 2092800 |
| Manufacturer Part # | 2092800 |
| Height | 2.25" |
| Width | 2.25" |
| Depth | 2.19" |
| Weight | 0.2 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
APW 2092800 Nat Pilot Factory # Johnson J996lya-1c Tube Size 1/4", Flame Pattern Right, Lp Orifice A1249 M-207 # 261676, Nat Orifice A1248 M-141b # 261675, American Permanent Ware, Broiler Gcb Gcrb, Griddle Ggm-18h Ggm-24h Ggm-36h Ggm-48h Ggt-24h, Ggt-36h Ggt-48h
