Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Nieco aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Nieco units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Nieco 2085-A cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Nieco 2085-A 3/4 Inch Gas Solenoid Valve 120V with 300000 BTU
| Fits with Manufacturer | Nieco |
|---|---|
| Model Number | 2085-A |
| Manufacturer Part # | 2085-A |
| Height | 3" |
| Width | 3.75" |
| Depth | 3" |
| Weight | 0.65 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Nieco 2085-A 3/4" Fpt Gas In/out 120v Nc 300 000 Btu Nat/lp, Mfg. Baso, 120 V Coil S-142 # 51-1167, Nieco, Broiler 940 960 962.
