Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Pitco aftermarket commercial deep fryers.
- Engineered to match existing Pitco units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Pitco 2066-1 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Pitco 2066-1 1-1/4 Inch Drain Valve with Handle for Pitco Fryer
| Fits with Manufacturer | Dean |
|---|---|
| Model Number | 2066-1 |
| Manufacturer Part # | 2066-1 |
| Height | 4.5" |
| Width | 2" |
| Depth | 5.5" |
| Weight | 3.4 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Taiwan |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Dean 2066-1 Drain Valve 1-1/4" Fpt W/ Handle, Pitco Fryer W/ Filter 18 18s E14 E14b E18 E18b P-18
