Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
AllPoints 20450042 9 Inch Electric Element 900w Bakery Oven Heater
Item:
#1476850
Technical details
| Manufacturer | Gemini Bakery Equipment |
|---|---|
| Model Number | 20450042 |
| Manufacturer Part # | 20450042 |
| Height | 1" |
| Width | 9" |
| Depth | 35" |
| Weight | 2.57 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
AllPoints 20450042 9 Inch Electric Element 900w Bakery Oven Heater