Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Blodgett aftermarket convection ovens.
- Engineered to match existing Blodgett units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Blodgett 20325 convection ovens
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Blodgett 20325 4-1/4 Inch Dual Solenoid Valve Gas 179000 Btu - Commercial Ovens
| Fits with Manufacturer | Blodgett |
|---|---|
| Model Number | 20325 |
| Manufacturer Part # | 20325 |
| Height | 4.88" |
| Width | 4.63" |
| Depth | 6" |
| Weight | 1.9 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Blodgett 20325 Dual Solenoid Valve, [ Nat Gas ] [ 1/2" Fpt Gas In/out ] [ 120 V ], [ Width 4-1/4" ] [ 179 000 Btu ] Qty 4 1/4" Male Tab, Terms. [ 1/8" Fpt Pilot Out ] [ Brand Baso ], [ Mfg# G96haa-5 ], Nat To Lp Conversion Kit A3474 C-441 # 511059, Lp To Nat Conversion Kit A3475 C-440 # 511060, Blodgett, Oven Series Dfg 50 (prior To 4-1-86), , Dfg 100 200 & 300 (prior To 2-1-86).
