RestaurantSupply.com is your trusted source for Bunn coffee cappuccino espresso equipment and accessories.
- Authorized Bunn dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Bunn 202025 coffee cappuccino espresso equipment and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Bunn 202025 4 1/2 Inch Diameter Electric Tank Element
| Manufacturer | Newco |
|---|---|
| Model Number | 202025 |
| Manufacturer Part # | 202025 |
| Height | 4.63" |
| Width | 4.63" |
| Depth | 11.5" |
| Weight | 0.8 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Newco 202025 Tank Element, [ 120v 1800w 1ph ] [ 4-1/2" Dia., X 11 1/2"h ], [terminals Male [ 2 Gaskets ], Brass Hex Nuts Sold Separately # 26-1950, Fibre Gasket Only # 32-1270, Bunn-o-matice, Coffee C20 Cg20 Crtf20 Ct20 Ctf20 Ctfg20 Ctg20, Cw20 Cwaps20 Cwg20 Cwt20 Cwtf20 Cwtfg20 Cwtg20, Cwts20 F20 Fl20 F302 Fwr20 Ol20(before S/n, 28290) Ot20(after S/n 28701) Rt20 Tc20 Tcf20, Tw1220 Twc20 Twcf20 Twf1220., Newco
