Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Star Mfg aftermarket commercial deep fryers.
- Engineered to match existing Star Mfg units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Star Mfg 20162 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Star 20162 7-3/4 Inch Full Fryer Basket with Front Hook Stainless Steel
| Fits with Manufacturer | Star Mfg |
|---|---|
| Model Number | 20162 |
| Manufacturer Part # | 20162 |
| Height | 5.25" |
| Width | 7.75" |
| Depth | 10.75" |
| Weight | 2.37 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Star Mfg 20162 Fryer Basket Full, 10"l X 7-3/4"w 5-1/4"d, Archer Wire Made In The Usa And Nsf Approved, Hook Location Front, Prince Castle Fryer, Wells Fryer F45 F49 F55 F58 F67 F68 F77 F85 F88, F456 F556 F586 F676 F686 F776 F856 F886 Fnw(49 58).
