Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Imperial aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Imperial units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Imperial 20162 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Imperial 20162 15 Inch Door Closing Mechanism for 20 Inch Oven
| Fits with Manufacturer | Imperial |
|---|---|
| Model Number | 20162 |
| Manufacturer Part # | 20162 |
| Height | 5.5" |
| Width | 15.5" |
| Depth | 21.5" |
| Weight | 5.64 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Imperial 20162 Door Closing Mechanism For 20" Oven, Imperial Oven Ir-2000-36 Ir-2000-48 Ir-2000-60 Ir-2000-72
