Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Keating aftermarket commercial deep fryers.
- Engineered to match existing Keating units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Keating 2015 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Keating 2015 4 1/4 Inch Triple Fryer Basket Front Hook NSF Approved
| Fits with Manufacturer | Dean |
|---|---|
| Model Number | 2015 |
| Manufacturer Part # | 2015 |
| Height | 14" |
| Width | 4" |
| Depth | 23.25" |
| Weight | 2.39 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Dean 2015 Tripple Fryer Basket Front Hook, 13 1/4"l X 4 1/4"w X 5 1/2"h, Archer Wire Made In The Usa And Nsf Approved, Deane Fryer 32g 1414e 1818(e G Gts) 2020(e Gms Gts), D50g D50gdd Sm35g Sm40g Sm50g Sm50gdd., Keating Fryer Series 14., Prince Castle Fryer
