RestaurantSupply.com is your trusted source for Imperial aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Imperial units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Imperial 20001 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Imperial 20001 2 Inch Gas Pilot Assembly 3/16 Inch Tubing with Nut and Sleeve
| Fits with Manufacturer | Imperial |
|---|---|
| Model Number | 20001 |
| Manufacturer Part # | 20001 |
| Height | 12.75" |
| Width | 2" |
| Depth | 0.5" |
| Weight | 0.3 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Imperial 20001 Pilot Assembly 3/16" Tubing 12-15/16" Ctr Of Tips, 12-1/2" X 2-1/2" L Tube Connected To 2 Tip Tubes, 2ea 6-1/4" X 1-3/8" With Tips Make Up The 12-15/16" Above, With 3/16" Tee Also Has Nut & Sleeve., Imperial Range Ir Elite, For Ir2000 Series Use A3922 # 51-1070 Assy., Which Is 6" Tip Centers.
