Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Manitowoc ice machine parts and accessories.
- Authorized Manitowoc dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Manitowoc 20-0738-9 ice machine parts and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Manitowoc 20-0738-9 Water Pump Assembly 230v with Corrosion Resistant Materials
| Manufacturer | Manitowoc |
|---|---|
| Model Number | 20-0738-9 |
| Manufacturer Part # | 20-0738-9 |
| Height | 4.9" |
| Width | 6.3" |
| Depth | 9" |
| Weight | 3.4 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Manitowoc 20-0738-9 Water Pump Assembly 230v 50/60hz .21a, Manitowoc Id1402a Id1403w Id1492n Iy1404a Iy1405w, Iy1494n Manitowoc Ice Sd1402a Sd1402ap Sd1403w, Sd1403wm Sd1403wp Sd1492n Sd1492np Sd1602ap Sd1603wp, Sd1692np Sr1600ap Sr1601wp Sr1690np Sy1404a Sy1404ap, Sy1405w Sy1405wm Sy1405wp Sy1494n Sy1494np Sy1604ap, Sy1605wm Sy1605wp Sy1694np
