Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for APW aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing APW units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket APW 1487600 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
APW 1487600 4 Inch Gas Thermostat Designed for Ovens and Cooking Stations
| Fits with Manufacturer | APW |
|---|---|
| Model Number | 1487600 |
| Manufacturer Part # | 1487600 |
| Height | 3" |
| Width | 4" |
| Depth | 8" |
| Weight | 0.46 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
APW 1487600 Thermostat, Temp 200-400 Cap 24" Bulb 3/8" X 5", Apw Ef-30int
