RestaurantSupply.com is your trusted source for APW cooking equipment accessories and gas connectors.
- Authorized APW dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock APW 1486500 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
APW 1486500 2.9 Inch Hi Limit Thermostat for Ovens and Fryers
| Manufacturer | APW |
|---|---|
| Model Number | 1486500 |
| Manufacturer Part # | 1486500 |
| Height | 2.55" |
| Width | 2.9" |
| Depth | 3.2" |
| Weight | 0.25 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
APW 1486500 Hi Limit 550f Thermostat
