RestaurantSupply.com is your trusted source for Groen steamers combi ovens and steam kettles.
- Authorized Groen dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Groen 148593 steamers combi ovens and steam kettles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Groen 148593 12kw electric heating element stainless steel for commercial use
| Manufacturer | Groen |
|---|---|
| Model Number | 148593 |
| Manufacturer Part # | 148593 |
| Height | 2.55" |
| Width | 2.55" |
| Depth | 21.95" |
| Weight | 3.35 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Groen 148593 Element 12kw 208v Hy 6se
