RestaurantSupply.com is your trusted source for Groen aftermarket steamers combi ovens and steam kettles.
- Engineered to match existing Groen units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Groen 147285 steamers combi ovens and steam kettles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Groen 147285 Hi Limit Thermostat 180°F Groen Steamer Safety Control
| Fits with Manufacturer | Groen |
|---|---|
| Model Number | 147285 |
| Manufacturer Part # | 147285 |
| Height | 0.75" |
| Width | 0.75" |
| Depth | 1.25" |
| Weight | 0.25 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Groen 147285 Hi-limit 180f, Ready Thermostat, Groen Steamer Ssb-3/5
