Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Groen aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Groen units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Groen 145248 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Groen 145248 Auto Reset Disc Type Hi Limit Safety Device
| Fits with Manufacturer | Groen |
|---|---|
| Model Number | 145248 |
| Manufacturer Part # | 145248 |
| Height | 0.5" |
| Width | 1.25" |
| Depth | 1.5" |
| Weight | 0.25 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Groen 145248 Hi-limit Disc Type Auto Reset, Groen
